AEG BBH 18BL2

3.66 kg
2.5Joule
26 mm beton · SDS-Plus
Görsel kaynağı: aeg-powertools.eu
AEG BBH 18BL2 18V Akülü SDS-Plus Kırıcı Delici, stüdyo ürün fotoğrafı

BBH 18BL2 gövdesi 18V akülü fırçasız SDS-Plus bir kırıcı delici. EPTA darbe enerjisi 2,5 joule. Dübel deliği, tesisat geçişi ve hafif tadilatta 2,5 J belirleyici. Sürekli kırma BBH 18BL2 işi değil. Delme tavanı betonda 26 mm, ahşapta 30 mm, çelikte 13 mm. Fırçasız BBH 18BL2 motoru, kömür değişimi olmadan 18V hatta daha uzun ömür bırakıyor.

0-1.500 dev/dk, SDS-Plus gövdenin yüksüz bandı. Tuğlada kontrollü, betonda tavan devire çıkılır. Darbe sayısı 5.000 dar/dk tavanına kadar çıkıyor. Tavan net, tetik bu hıza yaslanır. Delme kapasitesi beton 26 mm, çelik 13 mm, ahşap 30 mm tavanına kadar çıkıyor. Ölçülen titreşim betonda 18,3 m/s², keskide 17,5 m/s². Gün boyu vuruşta bu iki sayı referanstır.

Akü takılıyken 3,66 kg, sınıfın hafif tarafında tek elde duran bir tartı. SDS-Plus bağlantı, merdiven işinde uç değişimini aletsiz bırakır. Orta ölçekli duvar bu sistemde kalır. 26 mm, BBH 18BL2 spiral ucunun tavanı. Kırma iddiası yok. 18V BBH 18BL2 aküsü, priz olmayan noktada kablo uzatmadan işi bitirir. Kutuda akü yok; gövde mevcut platform aküsüyle çalışır.

Bu alet ne yapar

SDS-Plus uç sistemi kullanır: uç değişimi anahtarsız, tek hamlede yapılır. Dübel deliği, tesisat geçişi ve hafif tadilat işlerinin sistemi budur.

Kimin için

Uygun
Dübel deliği, klima ve korkuluk montajı, tesisat geçişi
Günlük genel kullanım
Uygun değil
Sert beton yıkımı ve kalın döşeme delme

Sınıfındaki yeri

2.5 joule'lük darbe kuvvetiyle sınıfın giriş ucunda yer alıyor. Hemen üstündeki model Milwaukee M18 ONEFHX-0X ile aynı darbe kuvvetini veriyor.

3.66 kilo ile sınıfın orta tarafında yer alıyor. Hemen altındaki model Einhell TE-RH 950 5F, 0.1 kilo daha hafif.

Kategorideki yeri

Darbe kuvveti2.5 J
kategoride 0.9–85 J
Ağırlık3.66 kg
kategoride 1.37–34.5 kg

Teknik özellikler

Voltaj18 V
Devir sayısı0-1500 dev/dk
Ağırlık3.66 kg
MotorFırçasız
Uç tipiSDS-Plus
Güç kaynağıakulu
Akü sistemi18V
Solo makina (akü hariç)Var
Darbe sayısı5000
Devir ayarlıVar
Akü platformu18V PROLITHIUM-ION
Ahşap kapasitesi30 mm
Beton kapasitesi26 mm
Çelik kapasitesi13 mm
Darbe kuvveti2.5 Joule
Vibrasyon, betonda darbeli delme18.3 m/s²
Vibrasyon, keskileme17.5 m/s²

Öne çıkan özellikler

  • Fırçasız motor.
  • 18V akülü gövde.
  • SDS-Plus uç yuvası.
  • EPTA darbe 2,5 J.

Usta Sözlüğü

SDS-Plus

Kırıcı-delicilerde mandrensiz uç bağlama sistemi. Uç tak-çıkar, darbe gücü kayıpsız aktarılır.

Akü hariç ağırlık

Gövde tartısı, takılı akü yokken. Karşılaştırmada bu rakam kullanılır; aynı alete 4 Ah veya 8 Ah takınca eldeki kilo değişir.

Joule (darbe)

Kırıcı-delicinin her vuruşta verdiği enerji. Beton ve demirli yapıda ilerlemeyi bu rakam anlatır; watt yalnız motorun çektiği elektrik.

Tüm Usta Sözlüğü →

Marka / Türkiye

Bu kutu bu modelin tork veya watt değeri değil. Markanın resmi TR kanalı ve akü ailesi; kaynaklı kayıt yoksa satır yok.

TR temsilci / dağıtıcıCenter Dış Ticaret A.Ş.
Akü ailesi12V / 18V PROLITHIUM-ION
Distribütör: Center Dış Ticaret A.Ş.

Nereden alınır

Satıcı bağlantıları yakında eklenecek.

Sık sorulanlar

SDS-Plus ile SDS-Max arasındaki fark nedir?

SDS-Plus daha ince şaftlı uçlar kullanır; dübel deliği, tesisat geçişi ve hafif tadilat için tasarlanmıştır. SDS-Max ise kalın uçlarla beton kırma ve karot işlerine yöneliktir. İki sistemin uçları birbirine takılmaz.

Darbe kuvveti (joule) ne anlama gelir?

Joule, aletin her darbede malzemeye aktardığı enerjidir. Yüksek joule sert betonda daha hızlı ilerleme demektir, ancak beraberinde ağırlık ve titreşim de artar. Bu modelin darbe kuvveti 2.5 joule.

Bu modelin ağırlığı ne anlama geliyor?

3.66 kg ile baş üstü ve merdiven üstü çalışmada yönetilebilir bir ağırlıktadır. Uzun süreli kullanımda kol yorgunluğu daha geç başlar.

Hangi uçları kullanabilirim?

SDS-Plus sistemine sahip tüm uçlar takılabilir; uç markası ile alet markasının aynı olması gerekmez. Farklı sistemdeki uçlar (SDS-Max) bu alete takılmaz.

Aynı sınıftaki alternatifler

Sınıftaki tüm 179 ürünü karşılaştır →

Bu kategorideki diğer sınıflar

Tüm kirici delici modelleri →